HAKKIMIZDA

Biltek faaliyetlerine başladığı ilk günden itibaren kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı ilerlemeyi kendine misyon edinmiştir.

1983 yılında Ahmet Biricik tarafından İstanbul Kapalıçarşı' da, İsviçre menşeli Precisa marka elektronik hassas terazilerin kuyumcu sektöründe satışı ile faaliyete başlanmış ve 1989 yılında Biltek Bilgisayar Teknolojisi Sanayi Ticaret Anonim Şirketi kurularak laboratuvar sektöründe de çalışmalara devam edilmiştir.

1983 yılında Precisa Instruments AG / İsviçre firmasından hassas terazi Türkiye temsilciliği alınmış ve kuyumcu sektöründe o güne kadar kullanılmakta olan kefeli terazilerin yerine dijital teraziler kuyumcuların kullanımına sunulmuştur.

1989 yılından yine bir başka terazi ve kalibrasyon ağırlıkları firması olan Kern-Sohn GmBH / Almanya firmasının Türkiye temsilciği alınmıştır. Biltek böylece ürün portföyünü genişletmeye başlayıp laboratuvar piyasasının her kapasitede terazi ve kalibrasyon ağırlıkları ihtiyacına cevap verebilecek konuma gelmiştir.

Biltek bu çalışmaları ile 1998 yılına gelindiğinde terazi piyasasında önemli bir şirket olmuştur. Bu tarihten itibaren diğer temel laboratuvar cihazları konusunda da çalışmalara başlanarak, temsilcilikler alınmaya başlanmıştır. Kuyumcu sektörünün satış ve satış sonrası servisi halen Kapalıçarşı Nuruosmaniye şubesinde devam etmekteyken, laboratuvar sektörüne yönelik tüm hizmetler Tekstilkent merkez ofiste yürütülmektedir.

Biltek faaliyetlerine başladığı ilk günden itibaren kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı ilerlemeyi kendine misyon edinmiştir. Bu doğrultuda hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini arttırmak için gerekli adımları her zaman atmış ve laboratuvar cihazları sektöründeki firmalara örnek teşkil etmiştir. Biltek sadece temsilcisi olduğu markaların cihazlarını satışını yapmakla kalmaz, müşterilere en iyi hizmeti vermek adına deneyimli personel kadrosu ile satış sonrası teknik servis ve danışmanlık hizmeti de verir.

Temsilciliklerimiz ve Faaliyet Alanları

1983 – Precisa Gravimetrics AG / İsviçre ( elektronik hassas teraziler, nem tayin cihazları…)

1989 – Kern-Sohn GmBH / Almanya (elektronik hassas teraziler, nem tayin cihazları, kalibrasyon ağırlıkları, mikroskoplar, ölçü aletleri, medikal teraziler…)

1998 – 2016 Hanna Instruments GmBH / Almanya (pH metreler, iletkenlik ölçerler, termometreler…)

1998 – Ebro Electronic GmBH / Almanya (dataloggerlar, termometreler…)

2010 – Dynamica Scientific Ltd. / İngiltere (spektrofotometreler, santrifüjler…)

2010 – Froilabo Instruments / Fransa (su banyoları, inkübatörler…)

2012 – Lamy Rheology Instruments / Fransa (viskozimetreler, reometreler…)

2013 – Ohaus Europe GmBH / İsviçre ( pH metreler, elektronik hassas teraziler…)

2015 – 2mag / Almanya (manyetik karıştırıcılar…)

2016 – LLG / Almanya (temel laboratuvar cihazları tedarikçisi…)

2016 – 2018 Biobase / Çin (inkübatörler, otoklavlar…)

2016 – Centec GmBH / Almanya (sensörler…)

2017 - VWR / ABD (Temel laboratuvar cihazları tedarikçisi...)

2018 - Sartorius / Almanya ( Ticari onaylı hassas elektronik teraziler...)

2019 - Mettler Toledo / İsviçre - ABD (pH grubu, ph metreler, iletkenlik ölçerler, elektrotlar...)

Faaliyet Alanlarımız

• İlaç Endüstrisi
• Gıda Endüstrisi
• Ar-Ge Laboratuvarları
• Çevre Laboratuvarları
• Kimya Laboratuvarları
• Tekstil, Kozmetik, Petrokimya, Ambalaj, Cam ve Seramik Endüstrileri

• Adli Tıp ve Kriminal Laboratuvarları
• Kuyumculuk
• Hastaneler
• Üniversite Laboratuvarları
• Kamu Laboratuvarları
• Ticaret Borsaları

İş Geliştirme Politikamız

Biltek elektronik hassas terazi pazarında önemli bir yere sahiptir. Ancak diğer temel laboratuvar cihazları konusunda da pazarda önemli bir yer yapmak istemekte ve bu bölümünü geliştirmek istemektedir.

Bu nedenle laboratuvar cihazları konusunda satış yapan Avrupa firmaları ile iş birliğine giderek Türkiye pazarında önemli bir yere sahip olmak istemektedir.

Mevcut personeli sayı ve kalite olarak geliştirmeye ve gerekli sermaye katkısı yapılmaktadır.

Mevcut bayi müşterilerinin hepsi de elektronik hassas terazilerin yanı sıra tüm temel laboratuvar cihazlarını da satmaktadır.

Biltek elektronik hassas terazilerde olduğu gibi bayilerine ve müşterilerine satış, satış sonrası hizmet ve destek ile teknik servis anlamında gösterdiği başarı ve kolaylığı bu konuda da göstermeye devam edecektir.

TOP